ASOCIAȚIA CULTURALĂ A LICEULUI DE ARTĂ ”MARIN SORESCU” (ACLA) - Statut

Componența Consiliului Director al A.C.L.A:

Președinte - Petrescu Mary-Violeta

Membri - Balaci Daniela, Boiangiu-Diaconu Viorica, Ciolacu Emanuela, Dincă Monica, Săndulescu Camelia, Trușcă Claudia, Văduva Amalia

Cerere de adeziune 2022-2023   descarcă

Cererea de adeziune completată și semnată se va trimite pe adresa de e-mail a asociației, acla.craiova@gmail.com.

Cotizația anuală de 20 lei se va plăti prin transfer bancar în contul asociației până la data de 1 Martie 2023, pentru a dobândi statutul de membru cotizant.

Se acceptă plata cotizației pe grupuri de persoane,urmând ca dovada plății și tabelul cu persoanele care au cotizat

să fie trimise pe adresa de e-mail a asociației.

Membrilor cotizanți ai asociației care își desfășoară activitatea în învățământul preuniversitar le sunt oferite reduceri

pentru cursurile cu credite profesionale transferabile organizate de asociație, cursuri acreditate conform OMEC 4413/28.05.2020.

DONAȚII - ACTIVITĂȚI

2 SEPTEMBRIE 2022 - Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a donat suma de 1000 lei, ca sprijin financiar pentru elevele de la clasa a IX-a, surorile Carina și Alesia, confruntate cu o situație familială foarte grea.

25-26 MARTIE 2022  Concursul ”Craiova Piano” , Ediția a V-a.

- Parteneriat  încheiat între Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A) și Liceul de Arte ”Marin Sorescu” cu privire la sponsorizarea Concursului ”Craiova Piano” , Ediția a V-a.

- Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a donat suma de 2000 lei pentru decontarea transportului, a cazării și remunerarea evaluatorilor

11-13 MARTIE 2022  - "MASTERCLASS PIAN" organizat de catedra de pian a liceului și Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A) în calitate de sponsor (decontare transport și cazare).

Invitatul special al activității este doamna Daniela Andonova -  profesor universitar la Academia Națională de Muzică ”Prof. Pancho Vladigerov” , Sofia, Bulgaria

7 IANUARIE 2022 - Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a donat suma de 1000 lei ca sprijin financiar pentru un cadru didactic din liceu suferind de o afecțiune gravă.

13 DECEMBRIE 2021 - Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a donat suma de 2520 lei  pentru premierea celor 14 elevi cu media generală 10 în anul școlar 2020-2021.

9 DECEMBRIE 2021 - Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a donat suma de 5586 lei pentru cumpărarea a 14 tablete pentru elevii selectați de diriginții claselor după 2 criterii - rezultate foarte bune la învățătură și posibilități financiare limitate.

1 MARTIE 2021 - Asociația Culturală a Liceului de Artă ”Marin Sorescu” (A.C.L.A)  a organizat la GALERIA DE ARTĂ Nr.1 din Craiova,

expoziția cu lucrările de diplomă ale elevilor absolvenți, promoția 2020 - specializarea arte vizuale.